Additional information
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.8 × 13 × 1.6 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 224 |
| Language | English |
| Edition | 1st paperback ed |
| Dewey | 839.8238 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
Bookhaus, 4 Rope Walk, Bristol BS1 6ZJ.
Opening hours. Mon & Tues 9am – 6pm, Wed – Sat 9am – 8pm, Sun 10am – 6pm
£9.99
Seventeen-year-old Brynhild is in a fever – she can’t quiet the screaming world inside her. Following the brutal end of an intense affair, she flees Norway for America to begin a new life as Bella. She tries to settle first with her sister and then with a husband, but the restless pulse of her desire and fear won’t let her keep still. As Bella seeks refuge in a series of men, her yearning for an all-consuming love ruptures into violence.
Out of stock
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.8 × 13 × 1.6 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 224 |
| Language | English |
| Edition | 1st paperback ed |
| Dewey | 839.8238 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to analyise how our website is used by you. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site.
