Additional information
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.6 × 12.8 × 1.5 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 208 |
| Language | English |
| Edition | 1st paperback ed |
| Dewey | 813.6 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
Bookhaus, 4 Rope Walk, Bristol BS1 6ZJ.
Opening hours. Mon & Tues 9am – 6pm, Wed – Sat 9am – 8pm, Sun 10am – 6pm
£9.99
A man returns home to sub-Saharan Africa after twenty-six years living in exile in America. When he arrives, he finds that he doesn’t recognize the country or anyone in it. Thankfully, someone at the airport knows him – a man who calls him brother. As they travel to this man’s house, the purpose of his visit comes into focus – he is here to find his real brother, who is dying.
Out of stock
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.6 × 12.8 × 1.5 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 208 |
| Language | English |
| Edition | 1st paperback ed |
| Dewey | 813.6 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to analyise how our website is used by you. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site.
