Additional information
| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.7 × 13.2 × 1.6 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 224 |
| Language | English |
| Edition | Reprint |
| Dewey | 813.54 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
Bookhaus, 4 Rope Walk, Bristol BS1 6ZJ.
Opening hours. Mon & Tues 9am – 6pm, Wed – Sat 9am – 8pm, Sun 10am – 6pm
£9.99
This is the tale of the fractured family life of Bonnie McCarthy, an American divorcée, and her daughter, Flor. Uprooted and unmoored, mother and daughter lead an itinerant existence – Venice, Canne and Paris as a backdrop – glamorous and dependent. When Flor attempts to flee this untidy life and the oppressive rule of her eccentric mother, she instead succumbs to a gradual decline into insanity.
Out of stock
| Weight | 0.212 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.7 × 13.2 × 1.6 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 224 |
| Language | English |
| Edition | Reprint |
| Dewey | 813.54 (edition:23) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to analyise how our website is used by you. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site.
