Additional information
| Weight | 0.408 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.3 × 13.1 × 2.1 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 336 |
| Language | English |
| Edition | New edition |
| Dewey | 956.1020922 (edition:21) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
Bookhaus, 4 Rope Walk, Bristol BS1 6ZJ.
Opening hours. Mon & Tues 9am – 6pm, Wed – Sat 9am – 8pm, Sun 10am – 6pm
£12.99
Orga describes in chilling, yet affectionate, detail the disintegration of a wealthy Ottoman family, both financially and emotionally, with the impact of the First World War.
Out of stock
| Weight | 0.408 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21.3 × 13.1 × 2.1 cm |
| Author | |
| Publisher | |
| Imprint | |
| Cover | Paperback |
| Pages | 336 |
| Language | English |
| Edition | New edition |
| Dewey | 956.1020922 (edition:21) |
| Readership | General – Trade / Code: K |
We use technologies like cookies to store and/or access device information. We do this to analyise how our website is used by you. Consenting to these technologies will allow us to process data such as browsing behavior or unique IDs on this site.

